среда, 22 јул 2020 10:29

Објављено прво издање књиге "Biodiversity and Biomedicine: Our Future"

Издавачка кућа Елсевиер објавила је прво издање књиге Biodiversity and Biomedicine: Our Future чији су уредници проф. Мунир Озтурк, др Дилфуза Егамбердиева, и др Милица Пешић. Biodiversity and Biomedicine: Our Future пружа увид у бројне животињске и биљне врсте, као и врсте гљива као виталне ресурсе за лечење и здравље људи. Написана од стране водећих стручњака за биодиверзитет и биомедицину, књига указује на значај биолошки активних једињења из природних извора, као и значај заштите ових врста ради очувања биодиверзитета.

Biodiversity and Biomedicine Our Future Свој допринос овом издању дало је 20 сарадника Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић" - Института од националног значаја за Републику Србију са Одељења за екологију, Одељења за еволуциону биологију, Одељења за неуробиологију, Одељења за молекуларну биологију, Одељења за физиологију биљака, Одељења за биохемију, и Одељења за неурофизиологију. Сарадници ИБИСС-а аутори су укупно 8 поглавља ове књиге.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд