петак, 23 фебруар 2018 12:13

Радионица молекуларне и фенотипске еволуције

Српско еволуционо друштво (СЕД) и Европско друштво еволуционе биологије (ЕСЕБ)организује седмодневну радионицу: Молекуларна и фенотипска еволуција – теорија и пракса (MolPhE 2018) која ће се одржати од 3. до 10. јуна 2018. у Истраживачкој станици Петница. Радионица је намењена студентима постдипломцима и докторандима заинтересованим за еволуциону биологију.

MolPhE 2018 ће обухватити велики број тема из области еволуционе биологије, које се могу сврстати у две преклапајуће тематске целине. Прва целина односи се на молекуларни приступ у еволуционим истраживањима: еволуција генома, упоредне филогенетске методе и популациона геномика. Друга целина обухвата анализе фенотипских података: еволуциона морфометрија и филогенија (нпр. филогенетски сигнали на основу морфометријских података). Посебна пажња биће посвећена разумевању значаја адекватног експерименталног дизајна у решавању разнородних еволуционих питања, а посебан акценат биће стављен на приступ експерименталне еволуције. Учесници ове радионице имаће прилику да повежу различите теоријске концепције са најсавременијим методама за њихово тестирање.

MolPhE 2018 је осмишљен са циљем да помогне студентима у њиховом професионалном усавршавању, као и да допринесе будућој сарадњи међу младим научницима. Током радионице пажња ће бити посвећена унапређивању вештина младих истраживача, осмишљавању и представљању истраживачких пројеката, презентовању сопственог истраживачког рада и осмишљавању активности везаних за популаризацију науке. Од студената ће се очекивати да активно учествују у планираним дискусијама на различите теме.

Охрабрујемо Вас да на ову радионицу позовете своје студенте постдипломце и докторанде. Уверени смо да ће MolPhE 2018 радионица поспешити изврсност у еволуционим истраживањима у нашем региону. Млади научници из различитих држава региона имаће прилике да унапреде своје академске вештине, да се међусобно упознају и повежу, као и да остваре ближу сарадњу са професорима.

Више детаља о самом програму радионице, одабраним наставницима, процесу пријављивања и роковима за слање пријава можете видети на адреси (https://molphe2018.wixsite.com/home).

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд