sreda, 20 mart 2019 13:57

Nacionalni dan borbe protiv raka dojke

Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ se priključio obeležavanju 20. marta, Nacionalnog dana borbe protiv raka dojke. Tim povodom je održano predavanje u biblioteci Instituta.

Koleginice sa Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, dr Mirjana Branković-Magić i dr Ana Krivokuća predstavlile su svoje najnovije rezultate iz ove oblasti. Na predavanju je, takođe, predstavljen i značaj preventivnih pregleda u ranom otkrivanju ove bolesti.

Predavanje je organizovano u okviru programa „Pokaži da ti je stalo“ koji organizuje AVON, na čiju inicijativu, u saradnji sa Fondom B92 uz podrške Ministarstva zdravlja, ovaj datum se već šestu godinu obeležava kao Nacionalni dan borbe protiv raka dojke u Srbiji.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd