sreda, 24 avgust 2016 08:30

IBISS koordinator i nosilac Horizon2020 projekta "Noć istraživača"

IBISS je prvi put koordinator i nosilac Horizon2020 projekta "Noć istraživača", finansiran od strane Evropske Komisije u okviru Marija Sklodovska - Kiri akcije. Evropska Noć istraživača ima za cilj da približi istraživače široj javnost, u smislu promocije istraživača i njihovih istraživanja, da ukaže na uticaj nauke u svakodnevnom životu, a sa krajnjom namerom da podstakne mlade ljudi da se upusti u istraživačke karijere. Svake godine, poslednjeg petka u septembru, naučnici izlaze na ulice da približe nauku svim zainteresovanima, od 2 do 102 godine.

Istraživači Odeljenja za genetička istraživanja, Genetiku populacija i ekogenotoksikologiju, Fiziologiju biljaka i Neurobiologiju već nekoliko godina za redom učestvuju i organizuju aktivnosti u "Noći istraživača", ali prvi put imaju priliku da koordinišu. Partneri u ovom dvogodišnjem projektu su Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Nišu, Centra za promociju nauke i Zavod za zaštitu spomenika kulture Kragujevac.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd