Cilj projekta je razvoj metodologije za kvantitativno određivanje koncentracija cijanotokisna i produkata njihove degradacije akumulacijama i jezerima u Srbiji. Dodatna ispitivanja biće usmerena na razvoj različitih metoda za degradiju cijanotoksina, upotrebom hemijskih sredstava, elekrtrohemijskim procesima, kao i analize vezane za sintezu nosača enzima i geološkog materijala koji bi se mogli potencijalno koristiti za degradaciju cijanotoksina u vodi.

Saradnici na projektu:

dr Milka Vidović, Institut za hemiju, tehnologiju i metalurgiju, Univerzitet u Beogradu, rukovodilac projekta

dr Maja Raković

dr Nataša Popović