уторак, 14 септембар 2021 09:19

Радионица Mesenchymal stem cells (MSC) for the treatment of inflammatory diseases – practical approach

У оквиру пројекта Treatment of type 1 diabetes with mesenchymal stem cells isolated from hair follicles - T1DmCell, Програма сарадње српске науке са дијаспором, Фонда за науку Републике Србије биће одржана радионица Mesenchymal stem cells (MSC) for the treatment of inflammatory diseases – practical approach.

Радионица ће бити одржана од 18. до 19. октобра 2021. у библиотеци ИБИСС-а.

Учествују: др Ивана Стојановићдр Вук Савковић (Clinic and Policlinic for Oral, Jaw and Plastic Face Surgery, University Clinic Leipzig – MKGP, партнер из дијаспоре), Драгица Гајић, др Тамара Саксида, др Иван КопривицаНаталија Јонић и гости др Славко Мојсиловић са Института за медицинска истраживања, Београд и Драгана Милорадовић са Факултета медицинских наука Универзитета у Крагујевцу.

Предавања у оквиру радионице приближиће учесницима биологију мезенхимских матичних ћелија и њихов потенцијал у лечењу болести. Као новитет у проучавању мезенхимских матичних ћелија биће практично приказана изолација ових ћелија из корена длаке. Овај потпуно неинвазивни приступ у изолацији ћелија има велики потенцијал за будућа клиничка истраживања.

У библиотеци ИБИСС-а присуствоваће само регистровани учесници, а сви заинтересовани, нерегистровани учесници моћи ће да прате радионицу преко Zoom-линка који ће бити објављен на сајту ИБИСС-а седам дана пре одржавања радионице као и на Facebook-страници Мезенхимске матичне ћелије.

Програм радионице

Булевар деспота Стефана 142