уторак, 14 децембар 2021 09:30

100 година од рођења академика Душана Каназира

У среду, 15. децембра, у 12 сати, у Свечаној сали САНУ биће одржан свечани скуп поводом обележавања 100 година од рођења академика Душана Каназира.

Присутне ће поздравити академик Владимир С. Костић, председник САНУ, а о животу и раду академика Душана Каназира говориће: академик Владимир Стевановић, секретар Одељења хемијских и биолошких наука САНУ, проф. др Љубиша Тописировић, научни саветник, др Гордана Матић, редовни професор Биолошког факултета Универзитета у Београду, др Снежана Пајовић, директор Института за нуклеарне науке „Винча“ и проф. др Ђорђе Фира, редовни професор Биолошког факултета Универзитета у Београду.

Академик Душан Каназир, професор универзитета и дугогодишњи председник Српске академије наука и уметности, био је утемељивач студија молекуларне биологије и физиологије на Биолошком факултету у Београду и њеног развоја као нове научне дисциплине у Србији. У Институту за биолошка истраживања основао је Лабораторију за биохемију.

Директан пренос може се пратити на сајту САНУ https://www.sanu.ac.rs/direktan-prenos/

Програм скупа

Булевар деспота Стефана 142