Пројекат Центра за промоцију науке (2017-2018): Биомониторинг површинских вода

Вода је од непроцењиве важности за опстанак живота на планети зато захтева посебну бригу. Биомониторинг речних токова у локалним заједницама омогућава болју контролу загађења и јачање покрета за очување природних ресурса. Allium анафазно-телофазни тест се користи за процену токсичних и генотоксичних ефеката узорака вода или хемикалија. Применићемо га да испитамо ефекте које индустријска постројења и комуналне воде града могу имати на квалитет речне воде. Тестирање ћемо поновити у два наврата, како бисмо утврдили и ефекте водостаја на загађење река. Поред процене стања река цилј нам је да обучимо ученике основних и средњих школа, као и њихове наставнике и професоре како да самостално спроводе овај тип тестирања. На овај начин желимо да допринесемо јачању еколошке свести код деце школског узраста и поболјшању квалитета практичне наставе у школама.

Учесници пројекта:
др Јелена Благојевић (руководилац пројекта)
Ивана Будински
Марија Рајичић
др Владимир Јовановић
др Младен Вујошевић

Најбоља студентска постер презентација од компаније Wildlife Acoustics

На XIV Европском симпозијум за истраживање слепих мишева (1 - 5. 8. 2017. у Сан Себастијан, Баскија, Шпанија) Ивана Будински добила је награду за најбољу студентску постер презентацију од компаније Wildlife Acoustics. Поред дипломе Ивана је добила уређај Echo Meter Touch Pro 2 и лиценцу за софтвер Kaleidoscope Pro.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд