понедељак, 08 новембар 2021 14:17

Трећа годишња конференција Панбалканске алијансе за природне производе и откриће нових лекова (PANDA) одржана је 1. новембра 2021. године на Институту за биолошка истраживања „Синиша Станковић“ – Институт од националног значаја за Републику Србију (ИБИСС), Универзитета у Београду, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

На онлајн конференцији учествовали су истраживачи из 12 земаља (Србија, Кина, Северна Македонија, Грчка, Босна и Херцеговина, Хрватска, Мађарска, Португал, Бугарска, Црна Гора, Албанија и Словенија). Одржана су предавања о различитим биолошким активностима природних производа и њиховој примени у фармацији и медицини, дизајну лекова, као и функционалној храни.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд