ponedeljak, 04 mart 2019 14:18

Međunarodna konferencija posvećena životu i delu Milutina Milankovića

Povodom obeležavanja 140 godina od rođenja i 110 godina od dolaska na Beogradski Univerzitet Milutina Milankovića organizuje se Prva međunarodna konferencija ”Život i delo Milutina Milankovića: prošlost, sadašnjost, budućnost”, koja će se održati 19-21. jul 2019. godine na Arhitektonskom i Građevinskom fakultetu Univeziteta u Beogradu.

Cilj ove konferencije je da se prikazivanjem radova iz svih oblasti u kojima je Milanković radio i stvarao obezbedi kompleksniji uvid u njegov doprinos svetskoj nauci, te osvetle njegove aktivnosti kao građevinskog inženjera, reformatora kalendara, istoričara prirodnih nauka i hroničara naučnih zbivanja svoga vremena, preko njegovog rada na Univerzitetu i Akademiji u Beogradu, pa do svetski poznatog Kanona osunčavanja, kojim je objasnio i predvideo klimatske promene na Zemlji.

Poziv za učešće
Prvo saopštenje

Više o konferencije pročitajte OVDE.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd