četvrtak, 18 april 2019 09:07

Dan fascinacije biljkama 2019.

Dan fascinacije biljkama je manifestacija koja se obeležava širom sveta tokom meseca maja pod okriljem Evropske organizacije za biljne nauke (EPSO). Glavni cilj programa je da kroz različite aktivnosti ukaže na značaj biljaka i očuvanje raznovrsnosti živog sveta.

U okviru ovogodišnjeg programa 15. maja u periodu od 10.00 do 13.00 Institut za biološka istraživanja "Siniša Stanković" posetiće predškolci PU "Čika Jova Zmaj", vrtić "Mala Sirena".DFB 2019 02
U okviru ove posete sa decom će se obraditi tema pod naslovom Fotosinteza: Šta se to u listu krije? Listovi su moćni organi kojima biljke održavaju život na zemlji stvarajući kiseonik i ugljene hidrate. Bez njihovih čudesnih "tajnih" sastojaka proces fotosinteze ne bi bio moguć. Zato ćemo uroniti u svet pigmenata i naučiti mališane kome pripada najveća zasluga za odvijanje jednog od najvažnijih bioloških procesa.

Na sam Dan fascinacije biljkama, 18. maja, u periodu od 12.00 do 15.00 zaposleni IBISS-a će sa svojim porodicama i prijateljima obeležiti ovu manifestaciju uz kreativan, edukativan i zabavan program koji će podrazumevati raznovrsne aktivnosti kao što su razmena pelcera, sadnja cveća i radionice za decu predškolskog i školskog uzrasta.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd