sreda, 22 jul 2020 10:25

Objavljeno prvo izdanje knjige "Biodiversity and Biomedicine: Our Future"

Izdavačka kuća Elsevier objavila je prvo izdanje knjige Biodiversity and Biomedicine: Our Future čiji su urednici prof. Munir Ozturk, dr Dilfuza Egamberdieva, i dr Milica Pešić. Biodiversity and Biomedicine: Our Future pruža uvid u brojne životinjske i biljne vrste, kao i vrste gljiva kao vitalne resurse za lečenje i zdravlje ljudi. Napisana od strane vodećih stručnjaka za biodiverzitet i biomedicinu, knjiga ukazuje na značaj biološki aktivnih jedinjenja iz prirodnih izvora, kao i značaj zaštite ovih vrsta radi očuvanja biodiverziteta.

Biodiversity and Biomedicine Our Future Svoj doprinos ovom izdanju dalo je 20 saradnika Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković" - Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju sa Odeljenja za ekologiju, Odeljenja za evolucionu biologiju, Odeljenja za neurobiologiju, Odeljenja za molekularnu biologiju, Odeljenja za fiziologiju biljaka, Odeljenja za biohemiju, i Odeljenja za neurofiziologiju. Saradnici IBISS-a autori su ukupno 8 poglavlja ove knjige.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd