petak, 15 oktobar 2021 11:18

RseqACE radionica

U okviru projekta Single-cell RNAseq analysis of stromal lymph node cells, Programa saradnje srpske nauke sa dijasporom, Fonda za nauku Republike Srbije biće održana radionica RseqACE.
Radionica će biti održana 22. oktobra 2021. u biblioteci IBISS-a.

Učestvuju: dr Janko Nikolić (Department of Immunobiology, The University of Arizona College of Medicine, partner iz Dijaspore), dr Ruchika Bhat, Christopher C. Coplen (Department of Immunobiology, The University of Arizona College of Medicine) i dr Bojan Jevtić.

Predavanja u okviru radionice približiće metodološke osnove platforme “single-cell” RNK sekvenciranja kao i njenu primenu u analizi imunskog odgovora na SARS-CoV-2 infekciju i analizi stromalnih ćelija limfnih čvorova u starenju.

U biblioteci IBISS-a prisustvovaće samo registrovani učesnici, a svi zainteresovani, neregistrovani učesnici moći će da prate radionicu preko Zoom-linka koji će biti objavljen na sajtu IBISS-a sedam dana pre održavanja radionice kao i na Facebook stranici RseqACE.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd