petak, 19 novembar 2021 10:19

ENEC Cost Science cafe

U biblioteci Instituta za Biološka Istraživanja "Siniša Stanković", u utorak 19. oktobra 2021. godine, održan je Science Cafe, kao deo aktivnosti COST akcije ENEC „European Network for Environmental Citizenship“ (CA16229).

Tom prilikom, učesnici su upoznati sa konceptom ekološki odgovorni građani, sa definisanim stavom za očuvanjem prirode i prihvatanjem obavezaza prema životnoj sredini. Osnovni cilj skupa bio je predlaganje rešenja za primenu novih, modernijih pristupa u obrazovanju koji bi podstakli učenike na kritičko razmišljanje, diskusiju i predlaganje rešenja za prevazilaženje "ekoloških problema".

Učesnicima je podeljena brošura "Edukacija za državljanstvo životne sredine u fokusu" u kojoj su iznete praktične ideje za primenu obuke i promocije ekološki odgovornih građana. Više informacija o ovoj COST akciji kao i elektronsku verziju brošure možete pogledati na linku https://enec-cost.eu/.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd