utorak, 14 decembar 2021 09:18

100 godina od rođenja akademika Dušana Kanazira

U sredu, 15. decembra, u 12 sati, u Svečanoj sali SANU biće održan svečani skup povodom obeležavanja 100 godina od rođenja akademika Dušana Kanazira.

Prisutne će pozdraviti akademik Vladimir S. Kostić, predsednik SANU, a o životu i radu akademika Dušana Kanazira govoriće: akademik Vladimir Stevanović, sekretar Odeljenja hemijskih i bioloških nauka SANU, prof. dr Ljubiša Topisirović, naučni savetnik, dr Gordana Matić, redovni profesor Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, dr Snežana Pajović, direktor Instituta za nuklearne nauke „Vinča“ i prof. dr Đorđe Fira, redovni profesor Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Akademik Dušan Kanazir, profesor univerziteta i dugogodišnji predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti, bio je utemeljivač studija molekularne biologije i fiziologije na Biološkom fakultetu u Beogradu i njenog razvoja kao nove naučne discipline u Srbiji. U Institutu za biološka istraživanja osnovao je Laboratoriju za biohemiju.

Direktan prenos može se pratiti na sajtu SANU https://www.sanu.ac.rs/direktan-prenos/

Program skupa

Bulevar despota Stefana 142