ponedeljak, 15 maj 2023 14:12

Dr Andrea Bábelová, rukovodilac odeljenja za nanobiologiju SAS (Slovačka) je posetila IBISS

Odeljenje za fiziologiju biljaka IBISS i Institut za onkologiju i radiologiju Srbije su 10. maja ugostili dr Andreu Bábelovu, rukovodioca Odeljenja za nanobiologiju Instituta za Onkologiju, Centra za biomedicinska istraživanja Slovačke akademije nauka u Bratislavi, Slovačka.

Poseta Andree  BabeloveDr Bábelova je tokom predavanja, koje je održano u biblioteci IBISS-a, govorila o korišćenju nanobiologije u istraživanju lekova. Primenom leka uz korišćenje nanobiologije bilo bi moguće ciljano delovanje leka na ćelije tumora. Ovakva upotreba lekova bi sprečila ugrožavanje drugih organa i zdravih tkiva čime bi se smanjila toksičnost i neželjeni efekti povezani sa tradicionalnom hemoterapijom. Poseta dr Bábelove je deo kontinuiranih napora IBISS da dovodi vodeće istraživače iz celog sveta da podele svoja istraživanja sa lokalnom naučnom zajednicom. Institut se nada da će ovakvi događaji podstaći saradnju i pokrenuti nove ideje koje će omogućiti naučni napredak u Srbiji i šire.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd