ponedeljak, 08 novembar 2021 14:17

Treća godišnja konferencija Panbalkanske alijanse za prirodne proizvode I otkriće novih lekova (PANDA)

Treća godišnja konferencija Panbalkanske alijanse za prirodne proizvode i otkriće novih lekova (PANDA) održana je 1. novembra 2021. godine na Institutu za biološka istraživanja „Siniša Stanković“ – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju (IBISS), Univerziteta u Beogradu, uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Na onlajn konferenciji učestvovali su istraživači iz 12 zemalja (Srbija, Kina, Severna Makedonija, Grčka, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Mađarska, Portugal, Bugarska, Crna Gora, Albanija i Slovenija). Održana su predavanja o različitim biološkim aktivnostima prirodnih proizvoda i njihovoj primeni u farmaciji i medicini, dizajnu lekova, kao i funkcionalnoj hrani.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd