уторак, 06 фебруар 2024 12:06

Курс биоинформатике на ИБИСС-у

У библиотеци ИБИСС-а је од 15. до 19. јануара 2024. године одржан курс Биоинформатике за истраживаче Института. Курс је држао др Томас Мор.

Др Томас Мор је директор компаније ScienceConsult, са експертизом у биоинформатици, првенствено у молекуларним анализама. Он је предавач и научник на IMC Универзитету примењених наука Кремс, Медицинском универзитету у Бечу, Аустрија и члан је Међународног саветодавног одбора ИБИСС-а. Др Томас Мор је стручњак за примену најсавременијих техника и подржава рад Института најсавременијим приступом за различите биоинформатичке анализе.

На основу повратних информација учесника, курс је био изузетно успешан. Напредни полазници али и они са основиним познавањем биоинформатике имали су прилику да стекну нова знања. Курс је осмишљен врло флексибилно у складу са потребама полазника, што се показало као ефикасан приступ за размену биоинформатичких знања.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд