среда, 07 фебруар 2024 13:36

Пројекат Twining позива

Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић" је добио пројекат у оквиру Twining позива HORIZON-WIDERA-2023.

STRIMHealth пројекат ће повећати истраживачки капацитет ИБИСС-а у области метаболичких болести, повезати га са постојећим иницијативама ЕУ и развити конкурентну мултидисциплинарну истраживачку јединицу са јаким међународним мрежама. Руководилац пројекта STRIMHealth-Strengthening Translational Research for Improved Metabolic Health је др Наташа Величковић са Одељења за биохемију. Поред колега са Одељења за биохемију учесници на пројекту су и колеге са Одељења за физиологију биљака, Одељења за имунологију и Одељења за молекуларну биологију. Партнери из иностранства с: проф. Matej Orešič, Örebro University, Шведска, проф. Max Nieuwdorp, Amsterdam University Medical Center, University of Amsterdam, Холандија и проф. Cecília Rodrigues, Faculty of Pharmacy, University of Lisbon, Португалија.

Булевар деспота Стефана 142
11108 Београд