utorak, 22 oktobar 2019 10:16

Održana radionica ERA.Net RUS+ THIOREDIN Belgrade

Saradnici Odeljenja za Neurobiologiju bili su organizatori radionice ERA.Net RUS+ THIOREDIN Belgrade, održane na Institutu za biološka istraživanja "Siniša Stanković" 19-20. oktobra 2019.

ERA.Net RUS+ THIOREDIN je trilateralni projekat između Letonije, Rusije i Srbije pod nazivom "Development of thioredoxin reductase inhibitors towards new anti‐cancer agents" pod rukovodstvom dr Raivisa Žalubovskisa (Latvian Institute of Organic Synthesis), prof. Mikhaila Krasavina (Saint Petersburg State University) i dr Milice Pešić, rukovodioca Odeljenja za Neurobiologiju IBISS-a. Pored učesnika ovog međunarodnog projekta, predavanja u okviru radionice održale su kolege sa Odeljenja za molekularnu biologiju (dr Melita Vidaković) i Odeljenja za Neurobiologiju IBISS-a (dr Irena Lavrnja), kao i gosti sa Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije (dr Jelena Grahovac), Instituta za medicinsku i kliničku biohemiju Medicinskog fakulteta (prof. Ivanka Marković), i Instituta za nuklearne nauke "Vinča" (dr Milan Senćanski).

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd