sreda, 28 septembar 2022 10:37

Dobitnik nagrade "Stanka Romac" za 2022.

Dobitnik nagrade "Stanka Romac" za najbolju doktorsku tezu iz oblasti Humane molekularne gentike i Biomedicine u periodu od 1. avgusta 2021. do 1. avgusta 2022. godine je dr Milica Đ. Kosić.

Dr Milica Đ. Kosić je doktorsku tezu pod naslovom "Antitumorski efekat inhibicije glikolize u kombinaciji sa permeabilizacijom lizozoma i supresijom oksidativne fosforilacije" uradila pod mentorstvom dr Ljubica Harhaji Trajković, naučni savetnik, Institut za biološka istraživanja "Siniša Stanković" – Institut od nacionalnog značaja za Republiku Srbiju, Univerzitet u Beogradu i prof. dr Biljana Božić Nedeljković, redovni profesor, Univerzitet u Beogradu - Biološki fakultet.

Eksperimentalni deo teze urađen je u Laboratoriji za imunologiju Instituta za mikrobiologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, kao i na Institutu za biološka istraživanja "Siniša Stanković" - Institutu od nacionalnog značaja za Republiku SrbijuInstitutu za medicinsku, Institutu za kliničku biohemiju i Institutu za histologiju i embriologiju "Aleksandar Đ. Kostić" Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd