sreda, 25 oktobar 2023 14:40

Potpisan sporazum sa Vuhanskim insitucijama

U petak, 20. oktobra, 2023. godine, potpisan je sporazum o saradnji između Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković" i Wuhan Institute of Industrial Innovation and Development (WHIIID), kao i Nano Body Life Science and Technology Co., Ltd (NBLST).

Dve delegacije iz Vuhana, Kina, predstavile su svoje institucije istraživačima IBISS-a, nakon čega su ugovor potpisali dr Mirjana Mihailović, direktor IBISS-a i Jao Juen, direktor za rizik WHIIID, i Ali Vari, direktor marketinga NBLST.

Potpisivanju su prisustvovali pomoćnik ministra dr Marina Soković, Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija; pomoćnik direktora dr Momir Paunović, IBISS; zamenik direktora prof. dr Je Jang, Šangajski institut Materia Medica; dekan Li Si Ling, direktor Hu Bo Tao, zamenik direktora Jang Vej, WHIIID; i direktor Ma Čuen Huej, direktor tehničkog odeljenja Fan Dži Žan, NBLST.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd