četvrtak, 07 decembar 2023 15:58

Poseta Hubejskom univerzitetu za tehnologiju

Na poziv Hubejskog univerziteta za tehnologiju (HUT), Vuhan, Kina, dr Danijela Maksimović Ivanić, dr Sanja Mijatović i dr Tamara Saksida su održale predavanja (Nova generacija derivata fulerena u reprogramu melanoma; Paradoks ćelijske smrti u progresiji agresivnih tumora i neuspehu terapije; Etil-piruvat i autoimunska oboljenja) i tom prilikom imenovane u gostujuće profesore pomenutog univerziteta.

Potpisan je sporazum o saradnji između HUT i IBISS i na taj način osigurano da se saradnja između IBISS i Hubejskog univerziteta za tehnologiju nastavi. Takođe su održale predavanja na Đognan bolnici Univerziteta u Vuhanu i predstavile rad IBISS-a, kao i rad Odeljenja za imunologiju. Učestovale su i na konferencijama Brain health and human disease i 2023 International conference on the Cooperation and Integration of Industry, Education, Research and Applicaton.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd