četvrtak, 01 februar 2024 15:21

Poseta članova AdVitam Laboratorije

U utorak, 30. januara 2024. godine, novi članovi AdVitam Laboratorije predstavili su pravac rada za uspostavljanje saradnje sa Odeljenjem za neurobiologiju Instituta za biološka istraživanja „Siniša Stanković".

Dr Dina S. Stepanova, vanredni profesor na Odeljenju za molekularnu farmakologiju i radiobiologiju, Ruski nacionalni istraživački medicinski univerzitet Pirogov, Moskva, Rusija, održala je predavanje pod nazivom: “Neurooncology perspectives in terms of tumor metabolic transformation”.

Dr Nina A. Kraskovskaia, postdok u Centru za ćelijske tehnologije Instituta za citologiju Ruske akademije nauka, Sankt Peterburg, Rusija, održala je predavanje pod nazivom: “Application of direct reprogramming techniques to study the pathogenesis of neurodegenerative diseases”.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd