ponedeljak, 05 februar 2024 09:40

Kurs bioinformatike na IBISS-u

U biblioteci IBISS-a je od 15. do 19. januara 2024. godine održan kurs Bioinformatike za istraživače Instituta. Kurs je držao dr Tomas Mor.

Dr Tomas Mor je direktor kompanije ScienceConsult, sa ekspertizom u bioinformatici, prvenstveno u molekularnim analizama. On je predavač i naučnik na IMC Univerzitetu primenjenih nauka Krems, Medicinskom univerzitetu u Beču, Austrija i član je Međunarodnog savetodavnog odbora IBISS-a. Dr Tomas Mor je stručnjak za primenu najsavremenijih tehnika i podržava rad Instituta najsavremenijim pristupom za različite bioinformatičke analize.

Na osnovu povratnih informacija učesnika, kurs je bio izuzetno uspešan. Napredni polaznici ali i oni sa osnovinim poznavanjem bioinformatike imali su priliku da steknu nova znanja. Kurs je osmišljen vrlo fleksibilno u skladu sa potrebama polaznika, što se pokazalo kao efikasan pristup za razmenu bioinformatičkih znanja.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd