sreda, 07 februar 2024 12:48

Projekat Twining poziva

Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković" je dobio projekat u okviru Twining poziva HORIZON-WIDERA-2023.

STRIMHealth projekat će povećati istraživački kapacitet IBISS-a u oblasti metaboličkih bolesti, povezati ga sa postojećim inicijativama EU i razviti konkurentnu multidisciplinarnu istraživačku jedinicu sa jakim međunarodnim mrežama. Rukovodilac projekta STRIMHealth-Strengthening Translational Research for Improved Metabolic Health je dr Nataša Veličković sa Odeljenja za biohemiju. Pored kolega sa Odeljenja za biohemiju učesnici na projektu su i kolege sa Odeljenja za fiziologiju biljaka, Odeljenja za imunologiju i Odeljenja za molekularnu biologiju. Partneri iz inostranstva su: prof. Matej Orešič, Örebro University, Švedska, prof. Max Nieuwdorp, Amsterdam University Medical Center, University of Amsterdam, Holandija i prof. Cecília Rodrigues, Faculty of Pharmacy, University of Lisbon, Portugalija.

Bulevar despota Stefana 142
11108 Beograd